Prawdopodobnie najlepsze systemy kominowe w Polsce!
661 90 30 90
biuro@kominygt.pl

Kominy Hoch

Blog kominowy - opisujemy prawdopodobnie najlepsze systemy kominowe w Polsce!

Kominy Hoch

kominy Hoch

Hoch przebojem wbił się na polski rynek budowlany. Słynie z wysokiej jakości kominów systemowych opartych na niemieckiej ceramice marki Hart Keramik AG, która produkuje rury ceramiczne od końca XIX wieku!

Dobra cena, wysoka jakość, niezawodność i długa gwarancja oraz rewelacyjny system serwisowy zapewniły firmie Hoch wysoką pozycję wśród producentów kominów. Z roku na rok jej prestiż rośnie, asortyment się poszerza, a grono odbiorców rozwija. Te pozytywy nie są na wyrost. Hoch, oprócz rewelacyjnych kominów, ma doskonały transport i pierwszorzędną obsługę posprzedażową.

Jakie kominy oferuje Hoch?

Dobre – to już wiemy. Wśród coraz szerszej oferty prym wiodą: kominy uniwersalne Hoch Uniwersal. Tu klasycznie już dominują rury o średnicy 200 i 180 mm, choć ponadto producent może dostarczyć wkłady o średnicach: 160 i 250 mm. Kominy są dostępne w 3 rodzajach (pustaków): bez wentylacji, z pojedyncza wentylacją oraz z podwójną wentylacją. Wymiary komina to odpowiednio: 36 x 36 cm (bez wentylacji), 36 x 50 cm (z 1 wentylacją) oraz 36 x 56 cm (z 2 wentylacjami).

Kominy systemowe Hoch Uniwersal

Kominy systemowe Hoch Uniwersal

Wysokość pustaka kominowego to 33 cm. Zatem 3 jego sztuki wchodzą na 1 metr bieżący komina.

Kominy uniwersalne od Hocha mają trójniki monoblokowe (składają się z jednego elementu), odskraplacz (zbiornik na kondensat), drzwiczki i elementy wykończenia komina. Są ocieplone wełną mineralną.

Choć konstrukcja komina przewiduje uniwersalne zastosowania polecany jest szczególnie do kotłów niskotemperaturowych z podajnikiem opalanych ekogroszkiem, biomasą, pelletem.

Hoch wymyślił komin uniwersalny – niezależny. Jest to komin czterowarstwowy do kotłów z zamknięta komora spalania. Jako nowości będziemy mu się przyglądali ze szczególnym zainteresowaniem.

Komin do kominka Hoch Standard.

Jak każdy szanujący się producent Hoch w swojej ofercie ma komin specjalnego zastosowania – do paliw stałych, który króluje w salonach w polskich domach wszędzie tam, gdzie stoi kominek. Bo też jest to właśnie produkt pasujący do kominka jak rękawiczka do dłoni. Hoch Standard został skonstruowany bezkompromisowo. Wszystko co zbędne usunięto. Pozostawiono jedynie te elementy, które są niezbędne do funkcjonowania systemu kominowego.

Wymiary komina, kombinacje pustaków – tożsame z kominem uniwersalnym.

Kocioł gazowy – jaki komin?

Odpowiedź jest prosta: Hoch Keramik – ceramiczny komin systemowy do kotłów opalanych gazem z zamknięta komora spalania. Idea takiego komina (nazywanego powietrzno-spalinowym, czasami kominem „turbo”) jest taka, że przestrzenią pomiędzy rurą a pustakiem dostaje się do kotła powietrze (jakby z góry), które jest niezbędne do spalania gazu. Ważne jest, aby komin miał zbiornik kondensatu (odskraplacz) podłączony do kanalizacji.

Najczęściej sprzedawanym kominem do gazu jest ten o średnicy 120 mm. W zupełności wystarczy w przypadku większości domów jednorodzinnych.

Alternatywą do Hoch Keramik jest komin systemowy Hoch Turbo Stal – zasada działania jest podobna – obsługuje kotły kondensacyjne opalane gazem. Jednak wkład zamiast ceramicznego jest stalowy. Wpływa to na niższą cenę komina, jednak dzieje się to kosztem obniżenia długości gwarancji. Naszym zdaniem warto wydać kilkaset złoty więcej na komin z wkładem ceramicznym – tym bardziej, że ceramika jest najwyższej jakości i klasy.

Komin do gazu Hoch Keramik

Komin do gazu Hoch Keramik

Co ponadto oferuje Hoch?

Cóż. Jest tego trochę. Między innymi komin zwany Bania – do saun i popularnych bani – tam, gdzie temperatura spalin potrafi przekroczyć 600 stopni C. Hoch Industrial – dla przemysłu, pustaki wentylacyjne i szeroki wachlarz akcesoriów kominowych (strażaki, płyty przykrywające – również z betonów lekkich, zestawy naprawcze, a nawet pojedyncze elementy kominów).

Ciekawą propozycją jest także komin systemowy Hoch Duo – to 3 kominy w jednym: uniwersalny ceramiczny, gazowy stalowy i pojedynczy wentylacyjny. Wszystko elegancko zapakowane w jeden pustak. Komin Duo ma wiele zalet – jest kompaktowy, lekki i dużo tańszy niż trzy kominy postawione oddzielenie.

Podsumowanie

Kominy Hoch zamontowalibyśmy sobie w domach. Są tanie, dobre jakościowo i kompletne. Polecamy!

Jeśli poszukujesz kominów systemowych do swojego domu zadzwoń – 661 90 30 90 – wciągu kilku minut dobierzemy odpowiednie rozwiązanie i zaproponujemy atrakcyjną cenę obejmującą transport i rozładunek w dowolne miejsce Polski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *